Повреден скопјанец во Гази Баба додека извршувал работни задачи

Скопјанец на 30-годишна возраст се здобил со тешки телесни повреди дедека узвршувал работни задачи.

Според информациите од МВР, вчера во 17.30 часот во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Р.Х.(30) од Скопје со тешка телесна повреда, со која се здобил додека извршувал работни задачи во фирма на подрачјето на Гази Баба.

ЛИНК

Views: 111

Posted in Несреќи при работа.