Работник од Младо Нагоричане вчера настрадал при извршување градежн

Вчера на ден 22.03.2023 во 11:10 часот во ОВР Кичево пријавено е дека во Општата болница во Кичево со повреди бил донесен Б.М. (34) од село Младо нагоричане. Се здобил со повреди при извршување градежни работи во фирма во Кичево.

ЛИНК

Views: 7

Posted in Несреќи при работа and tagged , .