Млада работничка повредена во фабрика во Бунарџик

„На 07.04.2023 во 16.10 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Свети Наум Охридски” било пријавено дека кај нив со повреда била донесена М.Ц.(29) од Велес. Според пријавеното, таа се здобила со повредата при извршување работни задачи во фирма во индустриската зона Бунарџик“, велат од полицијата, додавајќи дека за настанот бил известен трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 9

Posted in Несреќи при работа and tagged .