Тешко повреден млад маж во Кавадарци, откако се превртил со тракторот

На 07.04.2023 во 16.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат винарска визба Тиквеш кон кон манастир „Св Спас“, Т.С.(40) од Кавадарци, додека извршувал земјоделски работи со трактор, тракторот се превртел.

Притоа, тој се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Кавадарци. Увид бил извршен и за настанот бил известен јавен обвинител.

ЛИНК

Views: 6

Posted in Несреќи при работа and tagged .