Тешко повреден работник во фабрика во Битола

На 07.04.2023 во 18:51 часот во СВР Битола, од Клиничка болница Битола било пријавено кај нив со повреди бил донесен Д.З.(55) од Битола.

Според пријавеното, тој се здобил со повреди при извршување работни задачи во фабрика во Битола.

Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 8

Posted in Несреќи при работа and tagged .