Тешко повреден работник донесен во болница во Пробиштип

39-годишен маж од Пробиштип вчера доцна попладнето бил донесен со тешки повреди во Итната медицинска помош.

Според пријавеното, В.Т. се здобил со повредите при извршување на работни задачи во фирма во Пробиштип. Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 37

Posted in Несреќи при работа.