Повреден рудар пренесен во болница

Вчера во рудникот во пробиштипското село Добрево повторно е повреден работник.

-На 18.04.2023 во 01.30 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итната медицинска помош Пробиштип било пријавено дека за укажување лекарска помош бил донесен И.С.(53) од Пробиштип, информира МВР.

Според пријавеното, тој се здобил со повредата при работа во рудник во с.Добрево, пробиштипско.

ЛИНК

Visits: 41

Posted in Несреќи при работа and tagged , .