Тројца работници повредени при експлозија во погон во Железарница

Тројца работници повредени при експлозија во погон во Железарница

Тројца работници се повредени во експлозија што се случила во погон на фабрика во кругот на поранешна Железара во Скопје.

МВР соопшти случајот бил пријавен на 19 април околу 00:20 часот. Во експлозијата се повредени Р.Ѓ.(41) од с.Студеничани, К.Ф.(29) од с.Мојанци, и Р.С.(33) од с.Долно Количани.

Тие биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 8

Posted in Несреќи при работа.