Тешко е повреден маж додека извршувал градежни работи

На 26.05.2023 во 13.35 часот од Медицинскиот центар Струмица во СВР Струмица било пријавено дека кај нив бил донесен Т.Д.(58) од с.Радичево кој се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал градежни работи во с.Градско Балдовци.

ЛИНК

Views: 14

Posted in Несреќи при работа.