Тешко повреден кумановец донесен во болница

На 26.05.2023 во 13:15 часот во СВР Куманово од Општата болница Куманово било пријавено дека кај нив бил донесен Д.А.(43) од Куманово, кој, според пријавеното, се здобил со тешки телесни повреди при извршување на работни обврски во фирма во Куманово.

ЛИНК

Views: 13

Posted in Несреќи при работа.