Тешко повреден скопјанец, со товарно возило излетал од пат

Тешко повреден скопјанец, со товарно возило излетал од пат

Вчера во 08 часот во СВР Куманово било пријавено дека на локалниот пат во село Орашац, кумановско, товарно возило „даф“ со прилколка со кумановски регистарски, управувано од 34-годишниот Г.К. од Скопје, излетало надвор од патот, извести МВР.

– Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Куманово, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

ИЗВОР

Views: 15

Posted in Несреќи при работа.