Тешко повреден работник во фабрика во Пехчево

Вчера во 12.30 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека во Клиничка болница Штип со тешка телесна повреда бил донесен 44-годишниот А.Д. од село Црник, пехчевско, извести МВР.

– Според пријавеното, тој се здобил со повредите околу 11.00 часот, при извршување работни задачи во фабрика во Пехчево, соопшти МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Берово, а известен бил и државен инспектор за труд.

ИЗВОР

Views: 37

Posted in Несреќи при работа.