Тешко повреден велешанец, со товарно возило излетал од пат

На 09.08.2023 во 12.50 часот во СВР Велес било пријавено дека на локалниот пат с.Раштани-Велес, товарно моторно возило „киа“ со велешки регистарски ознаки, управувано од В.Ј.(59) од Велес, излетало надвор од коловозот. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес, информираа од полицијата.Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

ЛИНК

Views: 2

Posted in Несреќи при работа.