Тешко повреден рудар во Битола

Синоќа во битолската болница со тешки повреди бил донесен Т.Д. (50) кој се повредил додека извршувал работни задачи во рудник во околината на Битола.

Известени биле јавен обвинител и трудов инспектор. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

Views: 2

Posted in Несреќи при работа.