29-годишен рудар повреден на работното место во рудник во Пробиштип

На 01.09.2023 во Полициската станица Пробиштип, од Итна медицинска помош било пријавено дека кај нив со повреда бил донесен Б.А.(29) од Кратово. Според пријавеното, тој се здобил со повредата при извршување работни задачи во рудник во Пробиштип. Увид бил извршен.

ЛИНК

Views: 2

Posted in Несреќи при работа.