Повреден градежен работник во Скопје

На 05.10.2023 во 10.00 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен З.М.(38) од Скопје

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување на работни задачи во фирма на подрачјето на Гази Баба, соопшти МВР.

Полициски службеници излегле на местото и за настанот бил известен трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 2

Posted in Несреќи при работа.