Почина 54-годишен рудар од Крива Паланка.

Почина 54-годишен рудар од Крива Паланка.

– На 27.10.2023 во 17.10 часот во Полициска станица Крива Паланка е пријавено дека во Итна медицинска помош – Крива Паланка бил донесен починат С.М.(54) од Крива Паланка, кој се повредил додека извршувал работни задачи како рудар во рудник во Крива Паланка и при транспорт од рудникот до Здравствен дом Крива Паланка починал, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ОВР-Крива Паланка и трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 3

Posted in Несреќи при работа.