Почина градежен работник по пад од објект во охридско

Градежен работник од охридско паднал и починал додека работел на куќа во селото Рамне.

Според информациите од МВР, несреќата се случила вчера утрото, а увид на местото на извршиле полициски екипи

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

ЛИНК

Views: 3

Posted in Несреќи при работа.