Тешко повреден работник во Куманово

На 19.11.2023  во 14:20 часот во СВР Куманово Д.Т.(41) од Куманово пријавил дека на 08.11.2023, извршувајќи работни задачи во фабрика во населба Карпош, Куманово, се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Куманово.

Увид извршила увидна екипа од СВР Куманово.

ЛИНК

Views: 33

Posted in Несреќи при работа.