Тешко повреден градежник кој паднал од скеле

На 25.12.2021 во 13,45 часот било пријавено дека на подрачјето на Кисела Вода од објект во изградба додека изведувал градежни работи од скеле паднал Ј.М.(32) од с.Стримница-тетовско и се здобил со тешки телесни повреди констатирани […]

повеќе

Припадник на МВР повреден на стрелиште

53-годишниот Ј.Г., припадник на МВР, е здобил со повреди вчера во 14:5 часот на армиското стрелиште „Пенуш“ во Штип, при изведување на обука – боево гаѓање. Тој бил пренесен во Клиничка болница Штип каде му […]

повеќе

Тешко повреден работник на патот Кочани-Штип

На 17.12.2021 во 12.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во болницата во Кочани со тешки телесни повреди бил донесен С.П.(54) од Пробиштип. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување градежни […]

повеќе

Повредени двајца полицајци откако во нив удрило „ауди“

– При обид да биде сопрено, патничко моторно возило „Ауди“ со швајцарски регистарски ознаки, кај клучка Тремник во близина на Неготино удрило во двајца полициски службеници, соопшти Министерството за внатрешни работи.   Полициските службеници, ноќеска […]

повеќе

Тешко повреден при увид на градежен лифт

На 08,12, 2021 попладне во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен В.К.(53) од Скопје. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи на подрачјето на Центар, при увид […]

повеќе

Повреден работник во кавадаречка фирма

06. 12. 2021 Педесет и шест годишниот З.Б од Кавадарци, се здобил со телесни повреди на своето работно место во кавадаречка фирма. Случајот бил пријавен во Полициска станица Кавадарци во 07:30 часот. -З.Б бил пренесен […]

повеќе

Повреден уште еден вработен во ЈСП- еве ги деталите

На 01.12.2021 во 11,15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди бил донесен М.И.(44) од Скопје. Според пријавеното, тој се повредил околу 10.30 часот додека извшрувал работни […]

повеќе

Камион удри во метална ограда, возачот тешко повреден

На 30.11.2021 во СВР Битола било пријавено дека на патот А-3 Битола-Ресен, пред место викано „Ротинска крстосница“, товарно возило „мерцедес спринтер“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(58) од с.Загорчани, струшко, удрило во метална заштитна […]

повеќе

Комбе излета од пат, возачот тешко повреден

На 30.11.2021 во СВР Битола било пријавено дека на патот А-3 Битола-Ресен, пред место викано „Ротинска крстосница“, товарно возило „мерцедес спринтер“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(58) од с.Загорчани, струшко, удрило во метална заштитна […]

повеќе

Повреден возач откако камион со македонска регистрација се превртел на автопат во Хрватска

Повреден возач откако камион со македонска регистрација се превртел на автопат во Хрватска Камион со платформа за превоз на други возила се превртел на 130-тиот километар од јужната страна на автопатот А3 Брегана-Липовац, пренесуваат медиумите […]

повеќе

Почина градежник од кумановско, паднал од покрив на куќа

51-годишен градежен работник од кумановското село Облавце починал откако паднал од покривот на куќа на која работел, соопшти полицијата. „На 23.11. 2021 во 14.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека во куќа во населбата […]

повеќе

Тешко повреден пожарникар донесен на Комплекс клиники

Тешко повреден пожарникар вчера бил донесен на Комплек клиники. Според информациите, со повредите се здобил за време гаснење на пожар на 14.11.2021 на место викано „Рамно“, општина Чучер Сандево. За настанот е известен Трудов инспектор. […]

повеќе