Паркирано товарно возило се придвижило и удрило во бетонски ѕид, возачот тешко повреден

Вчера во 13:40 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на ул. Мито Хаџи Василев Јасмин, товарно моторно возило „ивеко“ со велешки регистарски ознаки, кое било паркирано од Ж.З.(19) од Неготино, се придвижило и […]

повеќе

Тешко повреден полицаец

Синоќа во полициска станица Блаце е пријавено дека при извршување на работни активности се повредил еден полициски службеник.  Тој бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември”, каде му била констатирана тешка телесна повреда. ЛИНК […]

повеќе

Тешко повреден 22 годишник откако паднал од трактор

На 23.10.2022 во 20.00 часот било пријавено дека на ул.„Димитар Влахов“ во с.Русиново, беровско, од трактор „фиат“ со беровски регистарски ознаки, управуван од Д.Ч.(25) од с.Русиново, паднал В.М.(22) од с.Русиново, кој се превезувал на задниот […]

повеќе

Тешко повреден скопјанец примен во клиника, откако бил повреден во фабрика

На 21.10.2022 во 09.09 часот во СВР Скопје било пријавено дека од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешка телесна повреда бил донесен И.Д.(45) од с.Студеничани, скопско. Според пријавеното, тој се здобил со повредата додека […]

повеќе

Млад битолчанец тешко повреден додека извршувал градежни работи за фирма – итно пренесен во болница

На 19.10.2022 во СВР Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола со повреди бил пренесен Г.Н.(33) од Битола. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал градежни работи за фирма на објект […]

повеќе

Повреден пожарникар додека гаснел пожар во Прилеп

На 17.10.2022 во 16:30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Рампо Левката“ настанал пожар во стара напуштена библиотека. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат, а притоа со повреди се […]

повеќе

Тешко повреден работник во Охрид

На 11.10.2022 во 13.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид со тешки телесни повреди бил однесен Б.И.(20) од Кочани. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување градежни […]

повеќе

Трактор излета од пат во пробиштипско, повредени возачот и дете

Возач на трактор и малолетник се повредени откако трактор излетал од патот во пробиштипско. На 07.10.2022 во 15.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат на место викано Пударница, атар на с.Турско Рудари, пробиштипско, трактор […]

повеќе

Тепачка во спортска обложувалница во Драчево, повредена и вработената

На 01.10.2022 во 20,50 часот во СВР Скопје, вработена во спортска обложувалница во населба Драчево, Скопје пријавила дека по претходна расправија помеѓу две лица, едниот од нив го скршил стаклениот шалтер во обложувалницата при што […]

повеќе

Камион паднал во бездна и се запалил на патот Гостивар – Кичево, возачот тешко повреден

Денеска (28 септември) во 12 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на Новоселски мост, товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од […]

повеќе

Турски државјанин, работел на зградите во Центар со тешки повреди бил пренесен на Клиника

Турски државјанин, кој работел како градежен работник на изградба на зградите во Центар се повредил на работа и со тешки повреди бил пренесен во болница. -На 15.09.2022 во 15.10 часот во Полициската станица Центар било […]

повеќе

Тешко повреден тракторист, натоварен со дрва излетал од патот

Синоќа во 19.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на шумски пат во атарот на гостиварско Галате, управувајќи трактор со кој превезувал огревни дрва, 60-годишниот Б.Д. од ова село, излетал од патот. Во несреќата […]

повеќе