Се судрија два камиона, едниот возач загинал!

Вчераутро, некаде околу 08:15 часот на регионалниот пат с.Извор, Велешко, кај место викано „Врановски aнови“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу две товарни возила „ТАМ“, двете со велешки регистарски ознаки, едното управувано од И.Ј.(37), а другото  управувано од Ј.Ј.(22), […]

повеќе

Загина тракторист од Велешта

Загина тракторист од Велешта во бизарна несреќа со трактори во Вевчани Несреќа со трактор/ Фото: МИА Во Полициското одделение Велешта вчера утро било пријавено дека во с.Вевчани, Ш.В.(42) од с.Велешта, управувајќи трактор со струшки регистарски […]

повеќе

Загина работник во Македонски Брод – паднал со багерот во провалија

65-годишен багерист од Куманово вчера загинал работејќи во Македонски Брод, откако со багерот паднал во провалија, соопшти полицијата. „На 15.07.2022 во 11.08 часот било пријавено дека во Македонски Брод, во месноста викана “Долна ричка”, С.С.(65) […]

повеќе

ПРЕТЕПАНИ РАБОТНИЦИ на кочански „Водовод“ додека отстранувале дефект

Тројца вработени на КЈП „Водовод“ од Кочани биле физички нападнати од граѓани додека отстранувале дефект на водоводната мрежа, при што се здобиле со сериозни повреди. Според одговорните во претпријатието, еден од работниците има скршеница на ногата, друг […]

повеќе

Тешко повреден работник во фабрика во Пробиштип

Вчера во 21.40 часот во ОВР Пробиштип е пријавено дека во Итната медицинска помош при Јавна здравствена установа-Пробиштип бил донесен Ј.Д.(45) од Кратово, кому му биле констатирани тешки телесни повреди. Според пријавеното, тој со повредите […]

повеќе

Загина млад работник од Зајас

Вчера во 17:40 часот во ОВР Кичево пријавено е дека Ј.Е.(24) од кичевското село Зајас, при изведување градежни работи со градежна машина во двор сопственост на Н.Г.(69) од селото Србица, се здобил со тешки телесни […]

повеќе

Тројца полицајци повредени

Тројца полициски службеници се повредени, а пет лица се приведени за време на вчерашниот протест против францускиот предлог. – Двајца од полициските службеници се здобија со повреди при инцидент во близина на споменикот „Скендербег“, каде со […]

повеќе

Несреќа во Кавадарци, две лица загинаа откако падна кран

Две лица починаа при пад на кран во Кавадарци, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи. Информацијата за МИА ја потврдија и од Основното јавно обвинителство во Кавадарци од каде велат дека несреќата се […]

повеќе

Двајца градежни работници загинаа по пад од кран во Кавадарци.

Несреќата, според првичните информации, се случила утринава околу 9.40 часот при монтирање на кранот на градилиштето каде биле поставени темелите на зградата. Од засега непознати причини, кранот се откачил и работниците паднале од голема висина. […]

повеќе

Тешко повреден млад работник во Гази Баба

Тешко повреден млад скопјанец во несреќа која се случила вчера. -На 04.07.2022 во 11.15 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен […]

повеќе

Полициско возило за да избегне сообраќајка УДРИЛО во ограда: ИМА ПОВРЕДЕНИ!

Вчера попладне, во 17 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, управувано од полициски службеник, при обид да избегне судир со друго возило, изгубило контрола и […]

повеќе

Две лица загинаа откако излетале со трактор

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне во струмичко, соопшти полицијата. -На 26.06.2022 во 16.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат од с.Трибичино кон с.Едрениково, струмичко, […]

повеќе