Пукање во Ѓорче Петров, повреден полицаец

Полициски службеник е застрелан во населбата Ѓорче Петров на кружниот тек, кај црквата Св. Петар и Павле околу 16:40 часот. Полицаецот се здобил со полесни повреди на ногата и е надвор од животна опасност, информира […]

повеќе

Новинар тешко повреден на протестот за „Монструм“

Новинар од Скопје вчера бил погоден со тврд предмет од толпата демонстранти, за време на протестот за случајот „Монструм“. Тој бил пренесен во болницата Св.Наум Охридски, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. „На 26.02.2021 […]

повеќе

На протестот за Монструм се повредени 11 полицајци

Како што информира полицијата, вкупно 11 полицајци се здобиле со полесни повреди вчера на протестот за случајот Монструм. Во полициска станица се приведени 8 демонстрани на кои ќе им биде поднесена кривична пријава за „учество […]

повеќе

Неготинец загинал откако со трактор излетал од патот

Седумдесет и петгодишен жител на Неготино загина откако вчера со трактор излетал од патот Неготино – с. Курија. Според информациите од МВР, Т.Е. управувајќи трактор изгубил контрола, излетал од коловозот и од здобиените повреди починал […]

повеќе

Маж повреден во фабрика во Кичево

На 22 февруари оваа година, околу 05 часот, во Итната медицинска помош во Кичево со повреди здобиени на работно место во фабрика во Кичево, донесен бил Д.М.(59) од Кичево, информираат од МВР Охрид. Истиот, поради […]

повеќе

Повторно прегазен полицаец кој обезбедувал место на несреќа

Полициска службеничка со повреди е хоспитализирана во тетовската болница откако во неа удрил „голф“. Како што соопшти МВР, синоќа околу 02.30 часот на автопатот Тетово-Гостивар се случила сообраќајна незгода во која Т.Т.(34) од Тетово управувајќи патничко […]

повеќе

Пожар во затворската кујна во „Идризово“, повреден еден вработен

Вчера рано наутро околу 4.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека избувнал пожар во затворската кујна во „Идризово“. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а во пожарот со повреди […]

повеќе

Синоќа сообраќајна драма на улицата „Скупи“, повреден е полицаец

Вистинска сообраќајна драма се случувала вечерва на скопската улица „Скупи“, која е затворена за сообраќај поради полициски увид, дознава Курир. Во близина на Канал 5 се судриле две возила, а веднаш потоа друго возило удрило во […]

повеќе

Млад работник од Скопје е тешко повреден на работното место.

Како што соопшти МВР, во четвртокот во 18.00 часот во Полициската станица Гази Баба, од Градска општа болница „Св. Наум Охридски” било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен А.Б.(32) од Скопје. […]

повеќе

Работник повреден во Виница

На 16.02.2021 во 15:10 часот во Полициската станица Виница, од Итната медицинска помош Виница било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен М.М.(48) од с.Ракитец, радовишко. Според пријавеното, околу 14:30 часот тој се повредил […]

повеќе

Триесет и тригодишник од Боговиње го загуби животот при извршување работни задачи, а колегата се здобил со тешки телесни повреди

Работник на возраст од 33 години го загуби животот при извршување работни задачи во фирма во тетовско Боговиње вчера околу 16 часот и 30 минути. При тоа повреден е и негов колега на возраст од […]

повеќе