Млад работник паднал во канал за наводнување, полицијата трага по него

На 23.05.2022 во 17:10 часот во Полициска станица Кочани, С.К. (36) од Скопје пријавил дека Р.А.(27) од Кавадарци, кој извршувал работни задачи на објект во с.Тркање, најверојатно паднал во канал за наводнување, кој се наоѓал […]

повеќе

Повредена аптекарка

На 23 мај, 14-годишното дете, влегло во аптека на булеварот Крсте Петков Мисирков во Скопје и од вработената побарало да му даде таблети „дијазепам“. Кога вработената му кажала дека таблетите не се издаваат без лекарски […]

повеќе

Тинејџер тешко повреден при извршување работни задачи во работилница

На 22.05.2022 во 15:30 часот во Полициската станица Гази Баба, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ – Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен М.М.(19) од Скопје. Според пријавеното, тој […]

повеќе

Во пожарот во „Буши“ повреден и еден пожарникар

Десетина гости во хотелот „Буши“ во Скопската чаршија и еден пожарникар се повредени во денешниот пожар. Раководителката на итната медицинска помош Милица Бубало за државната агенција МИА изјави дека повредените со возила на Брза помош […]

повеќе

Трактор се превртел во Делчевско, повредени две лица

Две лица се тешко повредени кога со трактор излетале од патот во Делчевско. Според информациите, несреќата се случила вчера на регионалниот пат од с. Разловци кон с. Тработивиште, кај местото наречено Лошана, во с. Разловци, […]

повеќе

Тешко повреден работник во Скопје

Во 18 часот во скопската полиција е пријавено дека на улицата „Караорман” со тешки повреди се здобил М.Н.(43) од село Кучевиште, општина Чучер Сандево, додека извршувал работни задачи во јавно градско претпријатие. ИЗВОР Views: 15

повеќе

Патниците од автобусот во сообраќајката во Прилеп се со лесни повреди

Нема пациенти со тешки повреди ниту е загрозено нивното здравје. Прегледаните се со набиеници и лесни повреди и се пуштени на домашно лекување, велат од прилепската болница каде од изутрината се згрижуваат патниците од автобусот […]

повеќе

Голема гранитна плоча згмечи двајца битолчани, едниот почина, другиот се бори за живот

БИТОЛА – Голема гранитна плоча згмечи двајца работници на позната битолска фирма која се занимава со изработка на надгробни споменици и скали, при што за повозрасниот повредите биле фатални и починал на лице место, додека другиот […]

повеќе

Полицаец повреден во сообраќајна несреќа во Скопје

На 19.04.2022 во 21:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Интернационални бригади“, ул.„Бора Тодоровиќ“ и ул.„Петре Стефанов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од […]

повеќе

Жител на Батинци се судрил со полициски автомобил, повреден е полицаец

Полиција / фото: EPA/EFE. Georgi Licovski Сообраќајна несреќа во која е повреден полицаец се случила вчеравечер во скопската населба Автокоманда, соопшти полицијата. „На 19.04.2022 во 21.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница […]

повеќе

Загина тракторист во струшко, го прегазил трактор во сопствениот двор

Тешко повреден тракторист во струмичко Костурино/ Фото: МИА Вчера во ОВР Струга било пријавено дека во Здравствениот дом во Вевчани бил донесен починат А.М.(62) од струшкото село Октиси. Лекар констатирал смрт, а од преземените мерки […]

повеќе