Во Струга повреден полицаец кој вршел контрола на возила

На улицата „Партизански бригади“ во Струга полициски службеник бил повреден при вршење работа од безбедноста на сообраќајот. Полицаецот сопрел патничко моторно возило „форд“ со струшки регистарски ознаки управувано од К.И.(49) од село Октиси, поради сторен […]

повеќе

Tракторист тешко повреден откако излетал од патот

На регионалниот пат Кривогаштани-с. Житоша во Прилеп, Ѓ.Н.(70) од Скопје вчера управувајќи трактор, изгубил контрола и излетал од коловозот. Во незгодата, тој здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Општата болница во […]

повеќе

Почина маж кој се преврте со трактор

Тракторист почина во несреќа во селото Дулица, на место наречено Цебовци. „Додека Ќ. С. (47) од с. Дулица управувал трактор ‘фергусон’, се превртел со него и починал на местото на незгодата“, информираат од полицијата. Извршен […]

повеќе

Кичевец загина во несреќа при извршување на земјоделски активности

 5 јуни , 2020 Вчера во 16:30 часот во СВР Охрид било пријавено дека во с.Другово, кичевско, Ц.З.(54) од селото, додека извршувал работи на нива со мотокултиватор ја исекол ногата и од здобиените повреди починал […]

повеќе

Тешко повредена работничка во фирма во Кавадарци

Триесет и седумгодишна кавадарчанка била тешко повредена на работното место во фирма во Кавадарци, соопшти МВР. „Работничката М.Д.С.(37) од село Бегниште со тешки телесни повреди е донесена во Општата болница во Кавадарци. Таа се  повредила […]

повеќе

Тешка несреќа во Делчево – додека работел паднал и се повредил

На 26.05.2020 во 09.10 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“ во Делчево, В.П.(48) од с.Разловци, делчевско, вработен во ЈПКД-Брегалница во Делчево, додека извршувал работни задачи, паднал и се повредил. Тој бил […]

повеќе

Повреден градежник на Кеј 13 Ноември

На 17.05.2020 во 11.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен повреден И.М.(30) од с.Трновец, кратовско, кој изјавил дека се повредил во 10.30 […]

повеќе

ПОЧИНА РАБОТНИК ОД ТЕТОВО откако се повредил во фабриката каде работел

На 15.05.2020 во 09.00 часот во СВР Скопје од болницата „Аџибадем Систина“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден работник од фабрика во Скопје, соопштија од МВР. По излегување на местото на настанот полициски службеници […]

повеќе

Работник повреден во фабрика во Виница

Вчера, во Полициската станица Виница, од Итната медицинска помош Виница било пријавено дека околу 13.30 часот за укажување лекарска помош се јавил К. К. (62) од Виница, кој добил повреди при извршување работни задачи во […]

повеќе

Тешко повреден градежен работник, откако паднал додека работел на објект во изградба

На 12.05.2020 во 12.28 часот било пријавено дека на ул.„Димо Хаџи Димов“, при работа на објект во изградба, паднал и се повредил И.К.(48) од с.Средно Коњари, скопско. Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св. […]

повеќе

Тешко повреден полицаец, по грешка пукал од својот пиштол

Полицаец од невнимание испукал еден куршум од службениот пиштол, при што се самоповредил. Инцидентот се случил вчераутро на паркинг пред угостителски објект на улицата Македонска фаланга во Битола. Повредениот веднаш бил пренесен во комплексот клиники „Мајка […]

повеќе