Повреден 22 годишник во фабрика во Гостивар

Вчера (22 мај) во 12 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавено е дека при извршување работни задачи во фабрика на улица „Мара Угринова“ во Гостивар со повреди се здобил 22-годишниот С.Н. од гостиварска […]

повеќе

Тешко повреден градежен работник

На 06.05.2023 во 08:05 во Полициската станица Пробиштип, од Итна медицинска помош при ЈЗУ „Нада Михајлова“ во Пробиштип било пријавено дека кај нив со повреда бил донесен Л.Х.(32) од с.Орашје, тетовско. Според пријавеното, тој се […]

повеќе

Млад скопјанец тешко повреден при извршување на работни задачи На 05.05.2023 во 15.00 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Ф.Џ.(24) […]

повеќе

Тешко повреден битолчанец при извршување работни задачи во село Кажани

Вчера во СВР Битола било пријавено дека 41-годишниот Н.Ѓ. од Битола, вработен во ЕВН, се здобил со тешки телесни повреди при извршување работни задачи во село Кажани, битолско, извести МВР. Тој бил пренесен во Клиничка […]

повеќе

Тешко повреден градежен работник во Гостивар при работа на зграда

Во СВР Тетово вчера во 13.45 часот било пријавено дека при извршување работни задачи на станбена зграда на улица „Мара Угринова“ во Гостивар, 49-годишниот гостиварец И.А. се здобил со тешки телесни повреди. Повредите, како што […]

повеќе

Се преврте возило на Брза помош во Скопје, повредени четири лица

Четири лица се повредени од кои еден потешко откако вчера во центарот на Скопје, на крстосницата кај зградата на Европска Унија и Тутунска Банка, се преврте возило на брза помош со кумановски регистарски таблички. Возилото […]

повеќе

Тројца работници повредени при експлозија во погон во Железарница

Тројца работници се повредени во експлозија што се случила во погон на фабрика во кругот на поранешна Железара во Скопје. МВР соопшти случајот бил пријавен на 19 април околу 00:20 часот. Во експлозијата се повредени […]

повеќе

Починат градежен работник во Кавадарци, извршен увид на лице место

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид на лице место на градилиште за изградба на приватен објект, каде било пријавено починато лице кое работело како градежен работник. Со цел утврдување на причините за […]

повеќе

Повреден рудар пренесен во болница

Вчера во рудникот во пробиштипското село Добрево повторно е повреден работник. -На 18.04.2023 во 01.30 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итната медицинска помош Пробиштип било пријавено дека за укажување лекарска помош бил донесен И.С.(53) […]

повеќе

Вработен во „Комунална хигиена“ починал при несреќа додека собирал смет

Вработен во „Комунална хигиена“ вчера при извршување на работните задачи бил повреден и починал на самото место, извести МВР. -На 14.04.2023 во 09.14 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„11 Октомври“, при извршување […]

повеќе

Тешко повреден работник донесен во болница во Пробиштип

39-годишен маж од Пробиштип вчера доцна попладнето бил донесен со тешки повреди во Итната медицинска помош. Според пријавеното, В.Т. се здобил со повредите при извршување на работни задачи во фирма во Пробиштип. Увид бил извршен […]

повеќе