Тешко повреден градежен работник, откако паднал додека работел на објект во изградба

На 12.05.2020 во 12.28 часот било пријавено дека на ул.„Димо Хаџи Димов“, при работа на објект во изградба, паднал и се повредил И.К.(48) од с.Средно Коњари, скопско. Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св. […]

повеќе

Тешко повреден полицаец, по грешка пукал од својот пиштол

Полицаец од невнимание испукал еден куршум од службениот пиштол, при што се самоповредил. Инцидентот се случил вчераутро на паркинг пред угостителски објект на улицата Македонска фаланга во Битола. Повредениот веднаш бил пренесен во комплексот клиники „Мајка […]

повеќе

Работник повреден во фабрика во Кавадарци

Вчера во 08.20 часот во Полициската станица Кавадарци од ЈЗУ Општа болница Кавадарци било пријавено дека кај нив бил донесен Р.О.(49) од Кавадарци, кој додека вршел работни задачи во фабрика, паднал и се здобил со […]

повеќе

Работник загина во шума во Пехчевско поради непреземени мерки за заштита

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против правно лице од с. Црник, Пехчевско, и И. М. (48) од с. Црник, одговорно лице во правниот субјект, поради постоење основи на сомнение за сторени […]

повеќе

Млад скопјанец тешко повреден на работното место

Млад скопјанец тешко повреден на работното место. Вчера околу 15 часот од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во полиција било пријавено дека кај нив било донесено лице повредено при работа. По излегување на местото на […]

повеќе

Полицаец повреден во сообраќајка во близина на Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 15.54 часот на ул.„1“ во с.Ново Село, скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки, управувано од полициски службеници од СВР […]

повеќе

Тешко повреден работник во Пробиштип

Со тешки телесни повреди се здобил жител на Пробиштип вчера при повреда на работното место. Полицијата соопшти дека вчера во 16.20 часот во СВР Штип било пријавено дека околу 15:20 часот во Итна медицинска помош […]

повеќе

Гостиварец повреден при работа во кланица

На 14.04.2020 во 08.30 часот во Полициската станица Гостивар, од Ургентниот центар Гостивар било пријавено дека кај нив бил донесен повреден М.Д.(57) од Гостивар, кој со повредата се здобил при извршување на работни задачи во […]

повеќе

Повреден рудар од Крива Паланка

На 10.04.2020 околу 05.00 часот во СВР Кумaново било пријавено дека во рудник во близина на Крива Паланка, додека извршувал работни задачи, се повредил М.Ј.(50) од с.Узем, кривопаланечко. Тој бил префрлен во Здравствен дом Крива […]

повеќе

Повреден работник кој работел на патот Ранковце – Крива Паланка

Градежен работник кој работел на патниот правец Ранковце – Крива Паланка вчера бил повреден на работното место. – На 10.04.2020 околу 09.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека при изведување на градежни работи на […]

повеќе

Починал работник во фабрика во Пробиштип

Вчера во 13 часот во Полициската станица Пробиштип, С.Т.(27) од Пробиштип пријавил дека при изведување градежни работи во фабрика во Пробиштип бил повреден М.С.(63) од селото Злетово и од здобиените повреди починал. Извршен бил увид […]

повеќе

Скопјанка тешко се повредила на работно место во фабрика

Дваесет и двегодишна скопјанка била донесена со тешки повреди во Комплексот клиники „Мајка Тереза”. Според изјавата пред лекарите К.Д. се повредила додека извршувала работни задачи во фабрила во Скопје. „На 08.04.2020 во 04.15 часот во […]

повеќе