Сообраќајна несреќа помеѓу возило на МВР и товарно возило

На 08.04.2020 во 06.55 часот на патниот правец Кавадарци – Неготино се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко комбе „цитроен џампер“, сопственост на МВР, управувано од полициски службеник Р.К., товарно моторно возило „ивеко турбо дајли“, со […]

повеќе

Несреќа во Штип: Загинал градежен работник откако го потрупало песок

Градежен работник од Штип почина рано утринава, откако го потрупало поголема количина на песок. Основниот јавен обвинител, Ристе Бојаџиски за МИА информира дека настанот се случил во месноста Ежово Поле во близина на Штип. Обвинителот […]

повеќе

Филмска потера во тетовско: Oштетени автомобили, повреден полицаец и еден приведен

Полициска потера во полошкиот регион, синоќа околу 22:00 часот, резултираше со неколку оштетени автомобили и едно приведено лице, пишува Алсат. Како што дознава Алсат, драмата започнала кога полициска патрола од пунктот кај с. Топлица, гостиварско, се […]

повеќе

Полициски „ландровер“ излетал од патот, полицаец тешко повреден

На регионалниот пат Маврови анови – Дебар, полициски службеник, управувајќи патничко возило „ландровер“, сопственост на МВР, изгубил контрола над возилото и излетал од патот, соопшти МВР. – По незгодата двајцата полициски службеници се пренесени во […]

повеќе

Македонски возач на камион повреден во несреќа кај Русе (Бугарија)

Македонски возач на камиот е повреден во сообраќајна несреќа, што денеска околу пладне се случила на патот Русе-Разград во Бугарија. Камион со регистарски таблички од Русе се обидел да сврти лево кон магацини на фирма […]

повеќе

Тракторист од село Сирково прегазен и тешко повреден од сопствениот трактор

Лицето В. Ј.(66) од село Сирково – росоманско, при обид да ја закачи товарната приколка на неговиот трактор марка „ИМТ 533“, во нива лоцирана во непосредна близина на селото, изгубило контрола над тракторот и истиот […]

повеќе

Скопски камионџија повреден во запалената цистерна кај Свети Николе

На 14.03.2020 околу 18.55 часот на автопатот Свети Николе–Штип, кај место викано „Медово“, се превртела цистерна со бензин, со скопски регистарски ознаки, управувана од С.Д.(45) од Скопје, по што се запалила. По незгодата, С.Д. бил […]

повеќе

Градежник загина на објект на булевар Борис Трајковски

На 14.03.2020 во 16.59 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен повреден Ј.К.(40) од с.Шишево, скопско, кој се повредил извршувајќи градежни работи на објект во изградба на бул.„Борис Трајковски“. […]

повеќе

Комбе удри во скеле, тешко повреден градежен работник од Прилеп

На прилепската улица „Поп Аврамија“, во утринските часови на 12 март товарно возило „пежо боксер“, со прилепска регистрација, управувано од 46-годишен прилепчанец, при разминување со непознато возило, со десниот ретровизор удрилo во дрвена необележана талпа […]

повеќе

Повреден рудар во рудникот „Булмак“ кај Пробиштип

Повреден е 52 годишен рудар изутрина во рудникот за олово и цинк „Булмак“ во Пробиштип. Рударот е со полесни повреди и е испратен на домашно лекување. Портпаролот на Секторот за внатрешни работи, Гордана Панајотова информира […]

повеќе

Градежен работник тешко повреден , пренесен на Клиника

Се повреди работник извршувајќи си ја работата. Имено, вчера во 14.33 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники ‘’Мајка Тереза’’бил донесен тешко повреден работик. Според информациите во полицискиот билтен, се работи за […]

повеќе