Работник повреден во фабрика во Кавадарци

Вчера околу 18.00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека П.Н.(23) од Кавадарци, при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци, паднал и се повредил. Тој бил пренесен во болницата во Кавадарци за […]

повеќе

Пукање во Скопје попладнево: Повреден полицаец заврши во болница

Во СВР Скопје денеска е пријавено дека во 17:00 часот на улицата „Методија Митевски“ пред продажен објект, полицискиот службеник Ј.Ј., кој во моментот не бил на работа, се обидел да запре две лица за кои […]

повеќе

Тракторист загина во сообраќајната несреќа кај Трапчин дол

Малку по  9,30 часот во неделата наутро на патот Кичево – Гостивар, кај селото Трапчин дол се случила тешка сообраќајка меѓу трактор и автомобил „ауди“, во која животот го загуби трактористот, додека возачот на возилот […]

повеќе

Несреќа во тетовско: Трактор падна во бездна, маж тешко повреден

Маж се здобил со тешки телесни повреди откако тракторот со кој управувал паднал во бездна. -Вчера во 14:55 часот во СВР Тетово, 20-годишниот Х.М. од село Долно Палчиште, тетовско пријавил дека во 14.30 часот на […]

повеќе

ТЕШКО ПОВРЕДЕН ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК

На 21.02.2020 во 09,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“ бил донесен повреден С.С.(52) од Скопје ваработен во градежна фирма додека извршувал работни задачи на објект на ул.Беласица […]

повеќе

Тешко повреден вработен во градежна фирма од Скопје

На 20.02.2020 околу 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен З.П.(50) од с.Јурумлери, скопско, вработен во градежна фирма од Скопје, кој според пријавеното […]

повеќе

Тешко повреден работник во гостиварска фабрика

На 20.02.2020 во 03.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека Џ.Д.(41) од Гостивар, вработен во гостиварска фабрика, се здобил со тешки телесни повреди додека бил на работното место. Тој бил пренесен во гостиварската болница […]

повеќе

Загина работник во рудник

На 19.02.2020 во 11.15 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во рудник во Прилеп, Д.З.(67) од Прилеп, кој управувал товарно возило „сканија 113“, со велешки регистарски ознаки, при извршување работни задачи во рудникот […]

повеќе

Тешко повреден работник при поставување цевковод во Булачани

Четириесет и петгодишниот С.Р. од село Идризово, Скопско, се здобил вчера со тешки телесни повреди при извршување работи за поставување цевковод во село Булачани, кај Скопје. Како што соопшти МВР, инцидентот бил пријавен вчера во […]

повеќе

Вработена во продавница однесена во Градска со тешки телесни повреди

На 14.02.2020 во 11.11 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив била донесена Л.П. од Скопје. Според пријавеното, таа се повредила на работно […]

повеќе

Повреден полицаец во кој удрил камион кај Миладиновци

Полицаец удрен од камион во скопско. Имено, полициски службеник се здобил со повреди откако во него удрил товарен камион во скопското село Миладиновци вчера во 15.30 часот. Во полицискиот извештај не се наведуваат деталите за […]

повеќе

Нападнат и тешко повреден вработен во Државен инспекторат за транспорт

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.Г.(58) од с.Звегор, делчевско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“ и „тешка телесна […]

повеќе