ТЕШКО ПОВРЕДЕН РАБОТНИК ВО СКОПЈЕ

Шеесет и четиригодишниот П.Т. од скопското село Орешани на 10. 02 2020 додека работел во фирма на булеварот „Борис Трајковски“ паднал и се здобил со тешки телесни повреди. Како што соопшти МВР, П.Т. со повреди […]

повеќе

Во СВР Тетово било пријавено дека во фабрика во Гостивар се повредил работник

На 10.02.2020 во 15.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во фабрика во Гостивар, додека извршувал работни задачи, се повредил Б.Т.(32) од Гостивар. Тој бил пренесен во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на […]

повеќе

Товарно возило излета од патот Дебар-Маврово, возачот тешко повреден

Возач е тешко повреден откако товарно возило „Ивеко“ излетало од регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, пред крстосница за с.Ростуше. Од полицијата информираат дека несреќата се случила вчера околу пладне. -Во незгодата, возачот И.Ф.(56) од с.Стримница, општина […]

повеќе

ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА: Утрово повреден полицаец во Скопје додека го чистел пиштолот

Утрово нешто по 6 часот во Полициската станица Гази Баба, во службена просторија полицискиот службеник Д.Ѓ.(26), кој бил на работа при чистење на службениот пиштол испукал еден куршум и се повредил во пределот на левата […]

повеќе

Пожарникар повреден откако паднал од таван на опожарена куќа во Прилеп

Денеска по полноќ, при гаснење на пожар во Прилеп, пожарникар бил повреден откако паднал од опожарената кровна конструкција на куќата. „На 05.02.2020 во 02.10 часот во Одделението за внатрешни работи Прилеп, од Територијалната противпожарна единица […]

повеќе

Ранет полицаец во Велес

Четириесет и шестгодишен полицаец е тешко повреден откако во него пукало непознато лице. Инцидентот се случил утрово пред црквата „Св.Спас“, кај Градските гробишта во Велес, кога полициски службеници при преземање на службени дејства биле физички […]

повеќе

Повреден работник во Велес, задржан на лекување во велешката болница

Педесетгодишниот С.Х. од село Шипковица, тетовско, вчера се повредил при вршење градежни работи на улицата „Благој Ѓорев“ во Велес. Тој, како што информираат денеска од СВР Велес, бил пренесен во велешката Општа болница,  каде му била констатирана тешка телесна […]

повеќе

Се судрија автобус и БМВ, има повредени

Патници и возачи на автомобил и на автобус се повредени во сообраќајната несреќа што се случила синоќа на автопатот Куманово-Табановце, информираше денеска МВР. Сообраќајката се случила во 21.50 на автопатот Куманово-Граничен премин Табановце, пред клучката […]

повеќе

Вработена во фабрика со тешки повреди однесена во Клинички центар

На 20.01.2020 во 17.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ била донесена повредена О.К.(50) од Скопје, вработена во фабрика. Таа се здобила со тешки телесни повреди на работното место. […]

повеќе

Тешко повреден работник кој местел колектор на рeката Вардар

Во текот на вчерашниот ден во 16.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Б.Р.(38) од Скопје, кој се здобил со повреда при извршување работни задачи при поставување […]

повеќе