МВР со детали за вчерашната трагедија: Еден полицаец почна, друг со тешки телесни повреди

На автопатот Тетово – Гостивар, во близина на место викано Тумчевишка клучка, вчера во 19.05 часот патничко моторно возило „форд фокус“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Р.Ш.(31) од кичевското село Грешница, удрило во двајца […]

повеќе

Загина жител на Лабуништа при градежни работи

Жител на Лабуништа изведувал градежни работи во двор од семејната куќа во Лабуништа при што паднал од висина. Вчера во 13:00 часот, во полициското одделение Велешта, било пријавено дека во Медицинскиот центар во Вевчани, со […]

повеќе

22-годишник се повредил при работа во млекара во Делчево

Вчера во 13.45 часот, во Полициска станица Делчево, било пријавено дека во здравствената установа „Гоце Делчев“ во Делчево бил донесен И.М.(22) од селото Звегор, Делчевско кој се здобил со повреда при работа во млекара во […]

повеќе

Градежен работник со тешки повреди пренесен во прилепската болница

Градежен работник бил донесен во прилепксата болница со тешки повреди. Вчера попладне во 14 часот и 40 минути во Полициска станица Прилеп било пријавено дека во Општата болница Прилеп бил донесен С.С.(50) од Прилеп, кој […]

повеќе

Лице тешко повредено откако се забило во камион

Едно лице е тешко повредено кога се судриле камион и трактор во дојранско. Околу 06 часот и 10  минути во село Николиќ, дојранско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „форд“ со гевгелиски регистерски […]

повеќе

Повреден работник од фабрика за мебел

Во Полициската станица Гостивар вчера во 10 часот било пријавено дека во Ургентен центар Гостивар бил донесен К.Ѓ.(27) од село Долно Седларце, гостиварско, кој се здобил со повреда при извршување на работни задачи во фирма […]

повеќе

Повреден тракторист кај Дојран

Тракторист е тешко повреден во несреќата што се случила вчера наутро околу 06.10 часот во село Николиќ, дојранско. Како што соопшти МВР, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „форд“ со гевгелиски регистерски ознаки, […]

повеќе

Повреден работник во маркет во трговски центар на бул.„Јане Сандански“

На 13.12.2019 во 00.12 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Г.С.(25) од Скопје, кој се повредил во пределот на десната нога додека извршувал работни задачи како вработен […]

повеќе