Повреден работник на гостиварски „Комуналец“

52 годишен работник на гостиварски комуналец ја скршил раката додека собирал смет. Повредата се слуќила при собирање на на смет. По  укажаната лекарска помош, работникот е поуѓтен на домашна нега. Извор: http://gostivarpress.mk/povreden-rabotnik-na-komunalets/ Hits: 41

повеќе

Од снегот изгубил контрола и се забил во куќа

Снегот го направи своето, вчера во 15 часот и 30 минути на улицата Галишка во Кавадарци се случила сообраќајна незгода во која 54-годишниот Ј.Б. од Кавадарци управувајќи трактор „ИМТ“ со велешки регистарски ознаки поради неприлагодена […]

повеќе

Градежен работник тешко повреден по пад од скеле

Триесет и седумгодишен градежен работник А.Г. од Јабланица, Босна и Херцеговина, вработен во градежна фирма, од непознати причини паднал од скеле на висина од околу 19 метри додека работел на поставување метално скеле на мост […]

повеќе