Починал работник по повреда на работно место

Во Ургентниот центар во Скопје вчера околу 15:30 часот било донесено повредено лицето А.Г. (25) кој се повредил на работното место, известуваат од МВР. Додека местел салонитни табли, една од таблите се скршила и тој […]

повеќе

Во кумановската фабрика со кран му ги притиснал нозете на колегата

Вчера  околу 11.30 часот во кругот на фабриката ФЗЦ „11-ти Октомври“, додека 48- годишниот В.С. од Куманово управувал кран и се движел по шините во кругот на фабриката, при поминување покрај метални конструкции, му  ги […]

повеќе

Вработен во позната сендвичара прободен со нож

Дваесет и седум годишниот З.Б. од скопско Црешево утринава бил нападнат и прободен со нож на своето работно место. Од полицијата информираат дека настанот кај нив е пријавен околу 4:40 часот. Според пријавата на улица […]

повеќе

Повредени двајца градежни работници во два одвоени случаи

Вчера во 10.58 часот во ЕИК Скопје било пријавено дека во Ургентен центар Скопје бил донесен повреден П.Ј. (51) од Скопје. 51-годишниот П.Ј. работел на објект во изградба на ул. „Рузвелтова“. Истиот паднал од висина […]

повеќе

Физички нападнат и повреден полицаец на должност во Тетово

Физички нападнат полицаец на должност во ТетовоНа 08.05.2017 година околу 18.00 часот во Тетово на ул. „Илинденска“, додека полициски службеник се движел со возило во правец кон излез од градот за Гостивар, пред него излегло […]

повеќе

Изгубил контрола и паднал во провалија, повреден тракторист

07,05,2016 19:40 часот во скопското село Усје кај месноста „Ограда”, на земјен пат, случена е сообраќајна незгода во која е повреден Д.А.(38) од Скопје. Д.А. управувајќи трактор ИМП 560, изгубил контрола над движењето на тракторот и […]

повеќе

Нападнат и повреден полицаец

Вчера околу 11 часот во Битола, на улицата „Ѓорче Петров“, поради сторени сообраќајни прекршоци, полициски службеник сопрел автомобил „Лада“ со битолски регистарски ознаки, управуван од 25-годишниот битолчанец Ш.Х. По краток разговор со полицаецот, Ш.Х. го […]

повеќе

Управувајќи трактор изгубил контрола и се здобил со тешки повреди

На 30.04.2015 година околу 11,30 часот на локалниот пат Штип кон с.Шашаварлија случена е сообраќајна незгода во која Марјан Н.(59) од Штип управувајќи трактор и тракторска приколка истиот излегол надвор од коловозот при што тракторската […]

повеќе

Адвокат со возило на Министерство за правда е повреден кај Куново

Вечерва, адвокатот од Гостивар Л.Д. задоби тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случи на патот Гостивар-село Куново. МВР извести дека околу 20 часот тој со возило БМВ сопственост на Министерството за правда од засега […]

повеќе

Страшна несреќа во Скопје – почина работник

Страшна несреќа во Скопје – почина работник Во 14 часот и 35 минути во полиција било дека  во болницата „Наум Охридски“ донесен бил повреден 60-годишниот Л.Д. од Куманово, кој работел во селото Чојлија-скопско. Полицијата информира дека […]

повеќе

Пијан прилепчанец дивеел среде улица – повреден полицаец

Пијан прилепчанец дивеел среде улица – повреден полицаец | Press24 Околу 21 часот синоќа на магистралниот пат Битола–Прилеп во кругот на бензинска пумпа при вршење на увид на сообраќајна незгода помеѓу две возила и скутер, […]

повеќе

Повредена вработена во Собранието на Република

На 27.04.2017 година во 23.05 часот во ЕИК Скопје, Ј.Ш.Л. (63) од Скопје, вработена во Собранието на Република Македонија, пријавила дека истиот ден околу 18.30 во Собранието, во нејзината работна канцеларија, додека извршувала службени задачи, […]

повеќе