Полицаец нападнат со нож

Полицаец бил нападнат со нож, вчера по тепачка меѓу две групи во скопската населба Ѓорче Петров, информираше МВР. Според полицијата, инцидентот се случил околу 19.30 часот на игралиштето на местото викано „Јурија“. Тогаш дошло до […]

повеќе

Несреќа со трактор

Шеесет и две годишниот М.Б. од село Мокрино го загуби животот откако тракторот со кој работел на нива се превртел. Од полицијата информираат дека случајот мажот починал на лице место од добиените повреди. Од страна […]

повеќе

Камион удри во кабина на пасошката контрола на Табановце, еден полицаец заврши со повреди – ова се деталите

Несреќа на граничниот праничниот премин Табановце. На 15.03.2018 година во 19.00 часот на Граничен премин Табановце, на лента за пасошка контрола, товарно моторно возило со радовишки регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма од Радовиш, а […]

повеќе

ПОВРЕДЕН ПОЛИЦАЕЦ НА ПРОТЕСТОТ ЗА ОДБРАНА НА ИМЕТО

Полицаец кој го обезбедувал седиштето на ЕУ во Скопје вечар бил повреден со камен од лице кое присуствувало на протестот организиран од Светски македонски конгрес и Македонските заедници во Европа. Кај едно лице биле пронајдени […]

повеќе

Судир на трактор и автомобил, еден тешко повреден

Вчера во 18.20 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано „Љубински ливади” во атар на село Гиновци, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор ИМТ 539, без регистарски ознаки, управуван од С.В.(36) од село […]

повеќе

Маж повреден при експлозија додека заварувал се бори за живот

Вчера во 14.45 часот во скопската полиција , Ј.И. пријавил дека на ул.„Бриселска” во куќата на неговиот сосед С.С.(92) имало експлозија и притоа бил повреден М.С.. Шеесет и четиригодишниот М.С. бил работно ангажиран од сопственикот […]

повеќе

Познат идентитетот на работникот кој загина во бизарна несреќа

Во текот на вчерашниот ден во 11 часот и 50 минути на автопатот во изградба Штип – Миладиновци – Скопје, на 7,5 км од клучката Штип, при изведување градежни работи, 54-годишниот Д.М.  од Куманово, управувајќи […]

повеќе

Работник од Охрид тешко се повреди додека местел олуци на куќа во Вевчани

Вчера околу 10,00 часот во Вевчани, при местење олуци на викенд куќа, во еден момент од висина од 6 метри паднал Г.Ѓ.(41) од с.Лескоец, Охрид, кој со итна медицинска помош е пренесен во болница „Св.Еразмо“ […]

повеќе

Пожар во фабрика за чевли во Куманово: Повреден работник итно пренесен на скопските клиники

Вчера околу 11 часот и 55 минути во Куманово, во фабрика за чевли во помошната котлара за парно греење настанал пожар. Од МВР велат дека од пожарот со изгореници се здобил 57- годишниот работникот М.В […]

повеќе

Повреден работник од струен удар во Аеродром

Повреден работник од струен удар во Аеродром На 19.01.2018 година во 09,00 часот од Комплекс клиники “Мајка Тереза“ во СВР-Скопје било пријавено дека кај нив со возило на Итна медицинска помош бил донесен турскиот државјанин […]

повеќе

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на локалниот пат за село Падалиште (Гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К. (67) од Гостивар бил удрен и […]

повеќе