Полицаец повреден откако бил претепан додека бил на должност

Полициската станица Гостивар поднесе кривична пријава против 32-годишниот Ф.Ф.од Гостивар, поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело “напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“. Од МВР соопштуваат дека на 16.12.2017 година […]

повеќе

Тешко повреден тракторист кај с. Цера – М.Каменица

65-годишен возач на трактор од Македонска Каменица од синоќа е со тешка фрактура на клучната коска и повреди на градниот кош. Несреќата се случила на патот од селото Цера кон Македонска Каменица, кога трактористот изгубил […]

повеќе

Полицаец повреден во обид да одземе нож при семејна расправија

Вчера во Куманово, полицаец се здобил со расекотина откако се обидел да одземе нож при семејна расправија. 33-годишниот кумановец, кој бил пуштен на домашно отсуство од затвор, почнал расправија со неговата поранешна невенчана сопруга. Нејзиниот […]

повеќе

Полицаец повреден при интервенција во Куманово

Полициски службеник од СВР Куманово е повреден при обид да интервенира на инцидент кој се случил во кумановската населба Перо Чичо, дознава Кумановски Муабети од полициски извори. Според првичните информации, полицаецот е повреден кога едно […]

повеќе

Повреден полицаец, додека отстранувал камера за државен надзор

Повреден полицаец, додека отстранувал камера за државен надзор Вчера во 08,50 часот кај мостот на реката „Черава“, униформиран полициски службеник при обид да ја извади камерата за надзор на државната граница, која претходно била поставена, […]

повеќе

Го нашле починат под запрежна кола натоварена дрва

Во несреќа со запрежна кола натоварена со дрва, животот го изгуби 75-годишниот Симеон Маринков од делчевското село Град. Како што информираат од СВР Штип, случајот во Полицијата во Делчево бил пријавен во 20 часот и […]

повеќе

Повреден работник во гостиварски „Комуналец“ – го удрила метална кука од авто-дигалка

Вчера околу 15.00 часот, на месноста „Бигор“, атар на село Вруток, гостиварско, бил повреден Б.Н. (62) од Гостивар, вработен во Јавното претпријатие „Комуналец“. Тој бил повреден работејќи на отстранување на дефект на водоводната мрежа. Б.Н. […]

повеќе

Работници повредени при отстранување дефект

Двајца работници биле повредени вчера во „ИГМ“ Трејд од Кавадарци, откако извршувале активности за отстранување дефект. Едниот се здобил со тешки телесни повреди. Тие биле пренесени во кавадаречката болница, каде биле задржани на лекување, информира […]

повеќе

Повреден полициски службеник за време на должност

Полициски службеник од полициско одделение Петровец, вчера околу 23:10 часот, бил нападнат при интервенција за физички напад. М.С.(43) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол физички ги нападнал неговиот брат и снаа, а при […]

повеќе

Повреден полицаец

ВМРО-ДПМНЕ вчера во знак на протест поради притворените пратеници ја блокираше еден час границата, при што дошло до туркање и инцидент со полицијата. Приведен е еден демонстрант, а еден полицаец бил повреден. Инцидент на преминот […]

повеќе

Работник падна од скеле во Центар

Работник е повреден откако попладнево паднал од скеле на улицата „Максим Горки“ во Центар. Неофицијално лицето работело на една од зградите лоцирана на улицата. Од МВР за Курир потврдуваат дека случајот кај нив е пријавен […]

повеќе

Наставничка физички нападната на час

Четириесет и осум годишната А.Е. вчера пријавила во полиција дека била физички нападната додека одржувала настава во основното училиште во село Батинци. Од полицијата информираат дека во кабинетот дошол А.Ј.(58) и почнал да ја навредува […]

повеќе