Кумановец се превртел со трактор, починал на лице место

Страшна сообраќајна несреќа се случи викендов во Македонија. 45-годишниот А.Д. го загубил животот откако се превртел од трактор, во кумановското село Алашевце.Од полицијата денес информираат дека А.Д. од кумановско Оризари управувајќи трактор се превртел со […]

повеќе

Еден загинат во тракторска несреќа во Дебарско

Еден загинат во тракторска несреќа во Дебарско  Починатиот К.Ф. (50) од село Долгаш, Дебарско, бил однесен во Медицинскиот центар Струга, откако паднал од трактор и бил прегазен. Случајот бил пријавен во полицијата во Струга вчера во […]

повеќе

Повреден работник во Битола

13.03.2017 Вчера околу 13.00 часот на улица „Новачки пат“ во Битола, во дворно место од објект во изградба, сопственост на Н.А. од Битола, В.С. (26) од Битола паднал од скала додека се обидувал да се качи на […]

повеќе

Повреден работник во ФЗЦ

Вработен во ФЗЦ „11-ти Октомври“ во Куманово се здобил со тешки телесни повреди откако се повредил на работното место.  Несреќата се случила вчера околу 03.15 часот по полноќ, во новата фабрика, додека А.С.(60)  ги извршувал […]

повеќе

Кумановец прегазен од трактор

Жител на кумановското село Косматац, вчера бил прегазен од трактор и починал на лице место, соопштија денеска од Итна Помош Куманово и потврдија од МВР. Се работи за 78-годишниот Р.И. кој вчера околу 10 часот […]

повеќе

Претепани двајца новинари

Двајца новинари на порталот А1 он беа брутално претепани од петмина учесници на вечерашниот протест пред Собранието на Македонија. Според очевидец на настанот, учесници на протестот ја нападнале екипата на А1 он пред Триумфалната капија, […]

повеќе

Повреден полицаец

Во брканица по возило што не сопрело за контрола повреден полицаец Вчера околу 4.50 часот во Битола на ул. „8-ми Септември” полициски службеници од битолската полиција дале наредба за запирање на автомобил даеву експеро, но […]

повеќе

Повреден пожарникар

Повеќемина ги нападнале пожарникарите при интервеција, еден повреден Пожарникар од скопската бригада за противпожарна заштита при интервенција вчера бил повреден. Вчера во 16.15 часот телефонски во ЕИК Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита(БППЗ), било пријавено […]

повеќе

Штип: Полицаец тешко повреден

Во 7 часот и 30 минути вистинска драма се одвиваше во Штип, при која полициски службеник е тешко повреден. Додека полицаецот во 3 часот и 30 минути бил на должност, 15-годишен малоелтник го турнал полицискиот […]

повеќе

Се отру работник во фабрика за јаглерод диоксид

Во фабрика за производство на јаглерод диоксид во село Меџитлија вчера на подот во внатрешноста на фабриката пронајден бил починат Б.Р. (47) од Битола, вработен како оператор во фабриката. Откако го забележал, друг вработен го […]

повеќе

КАВДАРЧАНЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ УПРАВУВАЊЕ РАБОТНА МАШИНА

15.02.2017, 14:46 КАВДАРЧАНЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ УПРАВУВАЊЕ РАБОТНА МАШИНА Работник од Кавадарци е тешко повреден вчера кога при управување работна машина удрил во електро-печка, соопшти МВР. Работникот Т.М. (49) бил донесен во Јавната здравствена установа […]

повеќе