Тешко повреден кумановец, паднал од кров

44-годишниот кумановец се лизнал и паднал од покривната конструкција од неговата семејна куќа. Од падот здобил тешки повреди, по што итно бил хоспитализиран на Скопските клиники. Извор: http://tv21.tv/mk/?p=123581 http://www.mkd.mk/crna-hronika/teshko-povreden-kumanovec-padnal-od-pokriv Hits: 75

повеќе

Затруени 220 вработени во фабриката Леар

Околу 220 вработени во фабриката „Леар”, која се наоѓа во технолошко-индустриската развојна зона во Тетово, ноќеска биле затруени, најверојатно со храна,  Двеста и дваесет работници од фабриката Леар изминатата ноќ биле примени во болниците во […]

повеќе

Трагичен крај за тракторист од Кочани

Страшна несреќа на македонските патиша – Трагичен крај за тракторист од Кочани – Reporter.mk Тешка сообраќајка се случила вчера околу  09.40 часот на локалниот пат с.Липец до крстосницата со Р-1304 во Виница се случила сообраќајна […]

повеќе

Едно лице во критична состојба, повреден полицаец

Вчера во 18.24 часот во ЕИК Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул. „Св.Климент Охридски“ и ул. „Димитрија Чуповски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Шкода Јети“, сопственост на МВР на Р.М., управувано од […]

повеќе

При кражба од бензинска пумпа повреден вработен

Рано изутринава, во 02:10 часот непознат маскиран сторител извршил разбојништво во бензинска пумпа на скопската улица Методија Андонов-Ченто, информира Министерствот за внатрешни работи. – Во еден момент кога еден вработен се обидел да го спречи […]

повеќе

Кумановец се превртел со трактор, починал на лице место

Страшна сообраќајна несреќа се случи викендов во Македонија. 45-годишниот А.Д. го загубил животот откако се превртел од трактор, во кумановското село Алашевце.Од полицијата денес информираат дека А.Д. од кумановско Оризари управувајќи трактор се превртел со […]

повеќе

Еден загинат во тракторска несреќа во Дебарско

Еден загинат во тракторска несреќа во Дебарско  Починатиот К.Ф. (50) од село Долгаш, Дебарско, бил однесен во Медицинскиот центар Струга, откако паднал од трактор и бил прегазен. Случајот бил пријавен во полицијата во Струга вчера во […]

повеќе

Повреден работник во Битола

13.03.2017 Вчера околу 13.00 часот на улица „Новачки пат“ во Битола, во дворно место од објект во изградба, сопственост на Н.А. од Битола, В.С. (26) од Битола паднал од скала додека се обидувал да се качи на […]

повеќе

Повреден работник во ФЗЦ

Вработен во ФЗЦ „11-ти Октомври“ во Куманово се здобил со тешки телесни повреди откако се повредил на работното место.  Несреќата се случила вчера околу 03.15 часот по полноќ, во новата фабрика, додека А.С.(60)  ги извршувал […]

повеќе

Кумановец прегазен од трактор

Жител на кумановското село Косматац, вчера бил прегазен од трактор и починал на лице место, соопштија денеска од Итна Помош Куманово и потврдија од МВР. Се работи за 78-годишниот Р.И. кој вчера околу 10 часот […]

повеќе

Претепани двајца новинари

Двајца новинари на порталот А1 он беа брутално претепани од петмина учесници на вечерашниот протест пред Собранието на Македонија. Според очевидец на настанот, учесници на протестот ја нападнале екипата на А1 он пред Триумфалната капија, […]

повеќе