Пијан прилепчанец дивеел среде улица – повреден полицаец

Пијан прилепчанец дивеел среде улица – повреден полицаец | Press24 Околу 21 часот синоќа на магистралниот пат Битола–Прилеп во кругот на бензинска пумпа при вршење на увид на сообраќајна незгода помеѓу две возила и скутер, […]

повеќе

Повредена вработена во Собранието на Република

На 27.04.2017 година во 23.05 часот во ЕИК Скопје, Ј.Ш.Л. (63) од Скопје, вработена во Собранието на Република Македонија, пријавила дека истиот ден околу 18.30 во Собранието, во нејзината работна канцеларија, додека извршувала службени задачи, […]

повеќе

Повредени осум пратеници

Повредени осум пратеници, меѓу нив најтешко е повреден Зијадин Села (ФОТО) Првичните информации се дека освен Зоран Заев и Дамјан Манчевски од СДСМ, повредени се и други пратеници од опозицијата. Според информации Зијадин Села од […]

повеќе

Повреден новинар во новинска агенција „Мета“

На 27.04.2017 година во 21.45 часот во ЕИК Скопје, Т.Д. (37) од Скопје, новинар во новинска агенција „Мета“, пријавил дека истиот ден околу 19.40 часот во прес салата во Собранието на Република Македонија, додека фотографирал […]

повеќе

Повредена новинарка од Радио „Слободна Европа“

На 28.04.2017 година во 01.50 часот во ЕИК Скопје, Г.С.З. од Скопје, новинар од Радио „Слободна Европа“, пријавила дека на 27.04.2017 година околу 19.40 часот,  пред главниот влез на Собранието на Република Македонија, додека извршувала […]

повеќе

Повреден полицаец од Штип

На 26.04.2017 година во 19.30 часот во ПС Штип, полициски службеник во ПС Штип пријавил дека истиот ден околу 16.00 часот, додека бил на извршување на службени задачи на влезната врата од градскиот стадион во […]

повеќе

Петмина припадници на АРМ повредени во сообраќајна несреќа

Оклопениот транспортер на АРМ се судрил откако му откажале сопирачките – 5 војници повредени Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти детали за вчерашната сообраќајка  кај наплатната рампа Сопот, во која се судриле три воени возила и биле […]

повеќе

Загина градежен работник

Загина градежен работник Шеесетгодишниот А.Г. од кочанското село Горни Подлог, кој бил качен на скеле во хала-луштара која се наоѓа во кругот на фирмата „Мак-Прогрес“ во Виница, паднал од платформа висока околу 3 метри. Поради сериозноста […]

повеќе

Повреден полицаец што фатил крадец на дело

Повреден полицаец што фатил крадец на дело | МКД.мк Според полицијата во 20.50 часот во Прилеп, на ул. „Марксова“, полициски службеник од прилепската полиција, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на […]

повеќе

Тетовски адвокат е повреден откако бил нападнат во својата адвокатска канцеларија.

Тетовски адвокат е повреден откако бил нападнат во својата адвокатска канцеларија. Нападнатиот Б.С. (51) од с.Пирок, настанот во тетовската полиција го пријавил вчера. Тој пријавил дека истиот ден околу 12.00 часот, додека работел во неговата […]

повеќе

Тешка сообраќајка на влезот на Велес, загина 23-годишно момче

Тешка сообраќајка на влезот на Велес, загина 23-годишно момче Дваесет и тригодишно момче од Кавадарци загина утрово во сообраќајна несреќа на влезот на Велес, кога неговиот камион се извртел на патот, а кабината сопрела на […]

повеќе