Повреден работник во Охрид

Вчера во 14.30 часот во Охрид, Д.К. (51) од Битола, изведувајќи градежни работи во верски објект ул. „Св.Климент Охридски” , паднал и се здобил со тешки телесни повреди. Истиот со возило на Итна медицинска помош […]

повеќе

Пожар во куќарка на Фершпед, еден работник повреден

Пожар во куќарка на Фершпед, еден работник повреден  Вчера во 6.45 часот во ЕИК Скопје било добиено известување дека кај стар автопазар, на терминалот на „Фершпед” била опожарена куќарка која служела како соблекувална за вработените […]

повеќе

Повреден тракторист, изгубил контрола и се превртел во реката

Вчеравечер околу 19 часот во близина на струшкото село Ложани, додека С.Ќ. (20) од с.Ложани работел со трактор на пат покрај реката „Црн Дрим”, во еден момент изгубил контрола над тракторот по што се превртел […]

повеќе

Тешко повредено лице во тракторска несреќа

З.С.(55) од село Алинци, се здобил со тешки телесни повреди (скршена горна вилица), откако паднал од трактор со кој управувал Д.К. од село Кривогаштани, во несреќата која се случила во атарот на село Канатларци, на некатегоризиран […]

повеќе

Повреден работник во млекара во Куманово- Итно префрлен на Ургентен

05,04,2017 Вчера попладне, во Куманово во Млекара „Здравје Радово“, 29- годишниот Д. С. од Скопје, работејќи во погон за производство на млечни производи, по своја волја се качил во товарен лифт натоварен со туби со […]

повеќе

Тешко повреден кумановец, паднал од кров

44-годишниот кумановец се лизнал и паднал од покривната конструкција од неговата семејна куќа. Од падот здобил тешки повреди, по што итно бил хоспитализиран на Скопските клиники. Извор: http://tv21.tv/mk/?p=123581 http://www.mkd.mk/crna-hronika/teshko-povreden-kumanovec-padnal-od-pokriv Views: 79

повеќе

Затруени 220 вработени во фабриката Леар

Околу 220 вработени во фабриката „Леар”, која се наоѓа во технолошко-индустриската развојна зона во Тетово, ноќеска биле затруени, најверојатно со храна,  Двеста и дваесет работници од фабриката Леар изминатата ноќ биле примени во болниците во […]

повеќе

Трагичен крај за тракторист од Кочани

Страшна несреќа на македонските патиша – Трагичен крај за тракторист од Кочани – Reporter.mk Тешка сообраќајка се случила вчера околу  09.40 часот на локалниот пат с.Липец до крстосницата со Р-1304 во Виница се случила сообраќајна […]

повеќе

Едно лице во критична состојба, повреден полицаец

Вчера во 18.24 часот во ЕИК Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул. „Св.Климент Охридски“ и ул. „Димитрија Чуповски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Шкода Јети“, сопственост на МВР на Р.М., управувано од […]

повеќе

При кражба од бензинска пумпа повреден вработен

Рано изутринава, во 02:10 часот непознат маскиран сторител извршил разбојништво во бензинска пумпа на скопската улица Методија Андонов-Ченто, информира Министерствот за внатрешни работи. – Во еден момент кога еден вработен се обидел да го спречи […]

повеќе

Кумановец се превртел со трактор, починал на лице место

Страшна сообраќајна несреќа се случи викендов во Македонија. 45-годишниот А.Д. го загубил животот откако се превртел од трактор, во кумановското село Алашевце.Од полицијата денес информираат дека А.Д. од кумановско Оризари управувајќи трактор се превртел со […]

повеќе

Еден загинат во тракторска несреќа во Дебарско

Еден загинат во тракторска несреќа во Дебарско  Починатиот К.Ф. (50) од село Долгаш, Дебарско, бил однесен во Медицинскиот центар Струга, откако паднал од трактор и бил прегазен. Случајот бил пријавен во полицијата во Струга вчера во […]

повеќе