Повреден градежен работник во гостиварското село Горјане

Во текот на вчерашниот ден околу 12 часот, изведувајќи градежни работи во атарот на гостиварското село Горјане, И.С.(35) од Гостивар, вработен во приватна фирма од Гостивар, се здобил со повреди на раката. И.С. пренесен е […]

повеќе