Повреден градежен работник во гостиварското село Горјане

Во текот на вчерашниот ден околу 12 часот, изведувајќи градежни работи во атарот на гостиварското село Горјане, И.С.(35) од Гостивар, вработен во приватна фирма од Гостивар, се здобил со повреди на раката. И.С. пренесен е […]

повеќе

Работник паднал од покрив додека работел на црквата „Покровение на Богородица“

Вчера попладне во полициска станица Свети Николе било пријавено дека околу 10 часот Д.Т. (65) од с. Каласлари, велешко, паднал од покрив додека извршувал градежни работи на црквата „Покровение на Богородица“ во с. Каратманово, општина […]

повеќе

Градежник тешко повреден по пад од објект во изградба

Жител од скопското село Кондово бил тешко повреден откако паднал од објект во изградба, вчера во Гостивар. Според полицијата, несреќата се случила околу 12 часот, на улицата Бранко Станоевиќ во Гостивар, во објкет сопственост на […]

повеќе