Кочанец почина во тракторска несреќа

Во кочанското село Спанчево во попладневните часови на 24 април загинал 61-годишен тракторист. Како што информираат од МВР, тракторот што го управувал 61-годишникот се превртел, при што тој починал на самото место. Увид извршила увидна […]

повеќе

Тракторист тешко повреден во сообраќајката кај Ново Село

Тројца се повредени во судир на трктор и три автомобили, вчера кај Ново Село, инфомираше МВР. -На 19.04.2019 година во 20.10 часот на магистралниот пат Струмица-Граничен премин „Ново Село“, на место викано Леска, се случила […]

повеќе