Камион удрил во тунел на патот Градско-Прилеп, тешко повреден возачот

Камион „сканија“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.Ј. (62) од Кавадарци ноќеска околу 1:30 часот удрил во тунел на патот Градско-Прилеп. Во несреќата возачот добил тешки телесни повреди, и е примен во Општата болница […]

повеќе

Почина на лице место, товарно возило само се придвижило и го прегазило

Вчера во 14.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница на булеварот „Борис Трајковски“ и улица „4“, бил прегазен пешак. Имено 52- годишниот Љ.А од село Долно Лисиче, скопско, бил прегазен од товарно […]

повеќе

Камион падна во Раечка река

Возач на камион е тешко повреден утринава во сообраќајна несреќа кај Дреновската клисура. Дошло до сообраќајна незгода помеѓу товарно возило и минибус, по што камионот излетал од патот. Оваа информација ја потври портпаролот на СВР […]

повеќе