Повреден пожарникар додека гаснел пожар во Прилеп

На 17.10.2022 во 16:30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Рампо Левката“ настанал пожар во стара напуштена библиотека. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат, а притоа со повреди се […]

повеќе

ПОВРЕДЕН тетовски пожарникар! За 12 часа имале десетина интервенции

Еден пожарникар е полесно повреден со изгореница на рака во текот на вчерашните зголемен број на интервенции на тетовската пожарна. Во десетината интервенции тетовските пожарникари гаснеа пожари во семејни куќи, оџаци и запалени контејнери. – Во текот […]

повеќе