ПОВЕЌЕ ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ „БЕГОВА ЛИВАДА“

На 3.4.2023, во 18 часот, во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп – Крушево, во близина на местото наречено „Бегова Ливада„, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген пасат“, со […]

повеќе

Тешко повреден полицаец

Синоќа во полициска станица Блаце е пријавено дека при извршување на работни активности се повредил еден полициски службеник.  Тој бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември”, каде му била констатирана тешка телесна повреда. ЛИНК […]

повеќе

Повреден војник во касарна во Скопје

Во текот на вчерашниот ден, војник од касарната „Илинден“ бил хоспитализиран откако бил повреден од негов колега, велат од МВР. „Вчера околу 14:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во касарна „Илинден“ во Скопје со […]

повеќе

Повредена полицајка

Повредена е полицајка и уште едно лице при сообраќајка во скопско. На 18.08.2022 во 08.35 часот било пријавено дека на крстосница од регионален пат Велес – Скопје, со локален пат од с.Марино кон с.Идризово се […]

повеќе

Припадник на МВР повреден на стрелиште

53-годишниот Ј.Г., припадник на МВР, е здобил со повреди вчера во 14:5 часот на армиското стрелиште „Пенуш“ во Штип, при изведување на обука – боево гаѓање. Тој бил пренесен во Клиничка болница Штип каде му […]

повеќе

Двајца полицајци повредени во сообраќајка во Неготино

Двајца полицајци биле повредени вечерва во сообраќајна несреќа во Неготино, потврди за МИА портпаролот на СВР Велес, Ристе Самарџиев. Тој појасни дека сообраќајката се случила на раскрсницата помеѓу улиците „Марксова” и „Фемо Кулаков”, на Тимјанички […]

повеќе

Филмска потера во тетовско: Oштетени автомобили, повреден полицаец и еден приведен

Полициска потера во полошкиот регион, синоќа околу 22:00 часот, резултираше со неколку оштетени автомобили и едно приведено лице, пишува Алсат. Како што дознава Алсат, драмата започнала кога полициска патрола од пунктот кај с. Топлица, гостиварско, се […]

повеќе

Полициски „ландровер“ излетал од патот, полицаец тешко повреден

На регионалниот пат Маврови анови – Дебар, полициски службеник, управувајќи патничко возило „ландровер“, сопственост на МВР, изгубил контрола над возилото и излетал од патот, соопшти МВР. – По незгодата двајцата полициски службеници се пренесени во […]

повеќе

Три лица нападнале таксист, при приведувањето повреден и еден полицаец

Полициски службеници привеле три лица, од кои едниот малолетник, кои нападнале такзи возач, а потоа и еден полицаец при самото приведување, информира МВР. -На 23.10.2019 околу 22.00 часот во полициската станица во Кичево биле приведени […]

повеќе