Тешко повреден кумановчанец додека извршувал работни задачи

На 05.11.2022 во 11.55 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Општата болница во Куманово со тешки телесни повреди бил донесен Д.С.(57) од Куманово. Според пријавеното, тој се повредил при извршување работни задачи во […]

повеќе