Новости

Несреќи

 • Повреден рудар во Пробиштип 26/12/2022Повреден рудар во Пробиштип
  На 26.12.2022 во 11:38 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итната медицинска помош Пробиштип било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен А.Б.(45) од с.Бучиште, пробиштипско. Според пријавеното, тој се ...
 • Млад работник тешко повреден во фабрика во Гази Баба 22/12/2022
  – Вчера во 10:20 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” со тешки телесни повреди бил донесен Т.М.(22) од Скопје. Според пријавеното, тој ...
 • Тешко повреден работник додека извршувал работни задачи 16/12/2022
  На 16.12.2022 во Полициската станица Берово било пријавено дека околу 13.00 часот во фирма во село Ратево, беровско, Ѓ.В.(49) од с.Ратево се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни ...
 • Полицаец повреден во налет на автомобил 15/12/2022Полицаец повреден во налет на автомобил
  Во четвртокот (15. декември 2022) попладнето во СВР Скопје било пријавено дека околу 17,15 часот на крстосница од булеварот „Гоце Делчев“ и улицата „Беласица“, патничко возило „хонда“ со скопски регистарски ...
 • МУ ГО РАСЦЕПИЛ ВРАТОТ НА ПОЛИЦАЕЦ ШТО ГО ЗАПРЕЛ!? 10/12/2022МУ ГО РАСЦЕПИЛ ВРАТОТ НА ПОЛИЦАЕЦ ШТО ГО ЗАПРЕЛ!?
  Неколкумина полицајци се обиделе да го оттргнат осомничениот и да му стават лисици на рацете, но тој продолжил да дава активен отпор. При туркањето, еден полициски службеник се здобил со ...
 • Работник повреден во трафостаница во Струмица 29/11/2022
  На 29.11.2022 во Полициската станица Струмица било пријавено дека Ж.П.(56) од село Ораовица, Радовишко, се здобил со повреди при извршување работни задачи во трафостаница во Струмица. Лицето било пренесено во Медицински ...


Видео БЗР

ВИДЕО КЛИПОВИ БЗР
 • Mладите и БЗР- работа во кафулеMладите и БЗР- работа во кафуле
  https://youtu.be/33O0EWv_QDY Голем дел од младите работат во кафулиња, соочувајќи се со секојдневни ризици за кои не се свесни за последиците. Ова видео е направено токму да се подигне свеста кај младите ...
 • Замор на работно местоЗамор на работно место
  Чувството на умор или поспаност по продолжениот ментален или физички напор на работа е вообичаена појава. Заморот е сепак повеќе од само да се чувствувате уморни. Замор е акутна и / ...

Архива

Hits: 170198