Паднал чистејќи снег од угосителски објект

5. February 2017 – 12:17

Тешко повреден скопјанец: Паднал чистејќи снег од угосителски објект

На улицата „3-та Македонска бригада“ во Скопје вчера околу 13 часот М.М. (40) од село Сопиште, чистејќи ја настрешницата од снег од угостителски објект паднал од висина, при што се здобил со повреда во пределот на главата.

Тој бил пренесен во Ургентен центар-Скопје каде му била укажана лекарска помош и бил задржан на лекување.

Views: 287

Posted in Несреќи при работа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.