Штип: Полицаец тешко повреден

Во 7 часот и 30 минути вистинска драма се одвиваше во Штип, при која полициски службеник е тешко повреден.

Додека полицаецот во 3 часот и 30 минути бил на должност, 15-годишен малоелтник го турнал полицискиот службеник, кој изгубил рамнотежа, паднал и удрил со главата во металната ограда.  Во тој момент двте лица успеале да побегнат. Полицискиот службеник бил однесен во Клиничка болница Штип каде му биле констатирани телесни повреди и му била укажана медицинска помош.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот

Извор: http://vesti.mk/read/news/12083440/4213310/maloletnik-napravi-haos-vo-shtip-policaec-teshko-povreden

Views: 71

Posted in Несреќи при работа.