Повредена новинарка од Радио „Слободна Европа“

На 28.04.2017 година во 01.50 часот во ЕИК Скопје, Г.С.З. од Скопје, новинар од Радио „Слободна Европа“, пријавила дека на 27.04.2017 година околу 19.40 часот,  пред главниот влез на Собранието на Република Македонија, додека извршувала работни задачи, лицето Е.Ј. од Крива Паланка од раката насилно и ја одзело и скршило службената камера. Додека си ја барала камерата, од страна на толпата била удрена во пределот на грбот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: http://www.mvr.gov.mk/dneven-bilten/742

 

 

Views: 66

Posted in Несреќи при работа.